71
      Sunday
      85 / 64
      Monday
      80 / 60
      Tuesday
      77 / 56

      Girls basketball regional final scores and highlights

      Basketball
      Basketball

      Division 1 Sectional 2
      Arrowhead 50, Waukesha West 36

      Germantown 72, Kettle Moraine 63

      Kimberly 36, De Pere 35

      Sheboygan North 45, Green Bay Southwest 36

      Division 1 Sectional 3
      Janesville Craig 38, Janesville Parker 35

      Madison West 56, Madison La Follette 50

      Mukwonago 53, Badger 28

      Sun Prairie 54, Middleton 49

      Division 1 Sectional 4
      Brookfield Central 42, Milwaukee Riverside University 37

      Divine Savior 62, Milwaukee King 53

      Franklin 70, Racine Park 43

      Oak Creek 57, Racine Case 20

      Division 2 Sectional 1
      La Crosse Central 32, Onalaska 31

      Merrill 53, Mosinee 32

      New London 54, Hortonville 38

      Rice Lake 35, New Richmond 32

      Division 2 Sectional 2
      Beaver Dam 47, West Bend East 43

      Cedarburg 49, Grafton 42

      Notre Dame 82, Kaukauna 41

      Pulaski 62, Xavier 47

      Division 2 Sectional 3
      DeForest 47, Reedsburg Area 20

      McFarland 50, Waterford 43

      Monona Grove 67, Oregon 57

      Wilmot Union 57, Union Grove 32

      Division 2 Sectional 4
      Cudahy 45, Whitnall 43

      New Berlin Eisenhower 59, Pewaukee 53

      Pius XI 60, Wisconsin Lutheran 23

      Whitefish Bay 31, Wauwatosa West 27

      Division 3 Sectional 1
      Arcadia 49, Gale-Ettrick-Trempealeau 36

      Baldwin-Woodville 66, Somerset 23

      Hayward 42, Barron 38

      Neillsville 43, Durand 32

      Division 3 Sectional 2
      Fox Valley Lutheran 51, Freedom 34

      Oconto Falls 44, Peshtigo 25

      Two Rivers 44, Chilton 24

      Wrightstown 37, Valders 27

      Division 3 Sectional 3
      Adams-Friendship 57, Richland Center 43

      Brodhead 66, Marshall 45

      Edgewood 55, Dodgeville 52

      Whitewater 66, Lakeside Lutheran 46

      Division 3 Sectional 4
      East Troy 66, Saint Thomas More 56

      Kettle Moraine Lutheran 61, Milwaukee School of Languages 54

      Oostburg 65, Columbus 38

      Waupun 56, Laconia 52

      Division 4 Sectional 1
      Athens 51, Phillips 39

      Cameron 58, Ladysmith 50

      Mondovi 64, Colfax 47

      Regis 38, Fall Creek 35

      Division 4 Sectional 2
      Algoma 68, Brillion 46

      Amherst 58, Saint Mary Central 39

      Auburndale 61, Marathon 50

      Bonduel 50, Oconto 38

      Division 4 Sectional 3
      Cuba City 61, Fennimore 24

      Luther 49, Westby 41

      Markesan 43, Wild Rose 20

      Mineral Point 51, Brookwood 42

      Division 4 Sectional 4
      Dominican 50, Martin Luther 34

      Lourdes Academy 70, Cambridge 40

      Saint Marys Springs 48, Lake Country Lutheran 20

      The Prairie School 48, Shoreland Lutheran 32

      Division 5 Section 1
      Owen-Withee 60, Greenwood 39

      Siren 44, Shell Lake 31

      South Shore 73, Mellen 28

      Turtle Lake 59, Eau Claire Immanuel Lutheran 55

      Division 5 Section 2
      Assumption 55, Loyal 35

      Goodman/Pembine 51, Three Lakes 39

      Green Bay N.E.W. Lutheran 46, Gillett 23

      Newman Catholic 45, Marion 28

      Division 5 Section 3
      Barneveld 64, Ithaca 30

      Belmont 52, Potosi 47

      Gilmanton 49, Independence 36

      Hillsboro 35, Bangor 30

      Division 5 Secton 4
      Black Hawk 43, Monticello 41

      Heritage Christian 35, Living Word Lutheran 27

      Hilbert 45, Sheboygan County Christian 31

      Randolph 59, Fall River 42