Girls basketball regional final scores and highlights


Division 1 Sectional 2
Arrowhead 50, Waukesha West 36

Germantown 72, Kettle Moraine 63

Kimberly 36, De Pere 35

Sheboygan North 45, Green Bay Southwest 36

Division 1 Sectional 3
Janesville Craig 38, Janesville Parker 35

Madison West 56, Madison La Follette 50

Mukwonago 53, Badger 28

Sun Prairie 54, Middleton 49

Division 1 Sectional 4
Brookfield Central 42, Milwaukee Riverside University 37

Divine Savior 62, Milwaukee King 53

Franklin 70, Racine Park 43

Oak Creek 57, Racine Case 20

Division 2 Sectional 1
La Crosse Central 32, Onalaska 31

Merrill 53, Mosinee 32

New London 54, Hortonville 38

Rice Lake 35, New Richmond 32

Division 2 Sectional 2
Beaver Dam 47, West Bend East 43

Cedarburg 49, Grafton 42

Notre Dame 82, Kaukauna 41

Pulaski 62, Xavier 47

Division 2 Sectional 3
DeForest 47, Reedsburg Area 20

McFarland 50, Waterford 43

Monona Grove 67, Oregon 57

Wilmot Union 57, Union Grove 32

Division 2 Sectional 4
Cudahy 45, Whitnall 43

New Berlin Eisenhower 59, Pewaukee 53

Pius XI 60, Wisconsin Lutheran 23

Whitefish Bay 31, Wauwatosa West 27

Division 3 Sectional 1
Arcadia 49, Gale-Ettrick-Trempealeau 36

Baldwin-Woodville 66, Somerset 23

Hayward 42, Barron 38

Neillsville 43, Durand 32

Division 3 Sectional 2
Fox Valley Lutheran 51, Freedom 34

Oconto Falls 44, Peshtigo 25

Two Rivers 44, Chilton 24

Wrightstown 37, Valders 27

Division 3 Sectional 3
Adams-Friendship 57, Richland Center 43

Brodhead 66, Marshall 45

Edgewood 55, Dodgeville 52

Whitewater 66, Lakeside Lutheran 46

Division 3 Sectional 4
East Troy 66, Saint Thomas More 56

Kettle Moraine Lutheran 61, Milwaukee School of Languages 54

Oostburg 65, Columbus 38

Waupun 56, Laconia 52

Division 4 Sectional 1
Athens 51, Phillips 39

Cameron 58, Ladysmith 50

Mondovi 64, Colfax 47

Regis 38, Fall Creek 35

Division 4 Sectional 2
Algoma 68, Brillion 46

Amherst 58, Saint Mary Central 39

Auburndale 61, Marathon 50

Bonduel 50, Oconto 38

Division 4 Sectional 3
Cuba City 61, Fennimore 24

Luther 49, Westby 41

Markesan 43, Wild Rose 20

Mineral Point 51, Brookwood 42

Division 4 Sectional 4
Dominican 50, Martin Luther 34

Lourdes Academy 70, Cambridge 40

Saint Marys Springs 48, Lake Country Lutheran 20

The Prairie School 48, Shoreland Lutheran 32

Division 5 Section 1
Owen-Withee 60, Greenwood 39

Siren 44, Shell Lake 31

South Shore 73, Mellen 28

Turtle Lake 59, Eau Claire Immanuel Lutheran 55

Division 5 Section 2
Assumption 55, Loyal 35

Goodman/Pembine 51, Three Lakes 39

Green Bay N.E.W. Lutheran 46, Gillett 23

Newman Catholic 45, Marion 28

Division 5 Section 3
Barneveld 64, Ithaca 30

Belmont 52, Potosi 47

Gilmanton 49, Independence 36

Hillsboro 35, Bangor 30

Division 5 Secton 4
Black Hawk 43, Monticello 41

Heritage Christian 35, Living Word Lutheran 27

Hilbert 45, Sheboygan County Christian 31

Randolph 59, Fall River 42

blog comments powered by Disqus